Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zodpovědná pravicová politika...

 Zodpovědná pravicová politika…

Kterou realizují „zodpovědní pravicoví politici“, tak to je věru maso!

Jste chudí? Vaše chyba!

Jste tělesně postižení??  Ano, jistě, jak jinak, je to jen a opět vaše chyba!!

Jste staří??? Tak to je – kardinální chyba!!!

Ano. To co zde předvedli a bohužel stále ještě předvádí Vláda rozpočtové zodpovědnosti a boje proti korupci by se dalo zesumírovat, právě do těchto několika vět! A aby toho nebylo málo, tak bych tuto charakteristiku ještě rozšířil:

Chcete se o sebe postarat sami a nechtít nic po státu? Pak právě vám – zvedneme daně!!

Zaměstnáváte lidi a chcete, aby se ve vaší firmě realizovali?? Aby si za svojí poctivou práci odnesli pokud možno spravedlivou odměnu?? Mzdu, která jim zajistí existenci a ne přežívání? Hm. To máte smůlu – tato vláda o vaši snahu nestojí! Zdražením všeho a všem, donutili své občany k tvrdým úsporám! A když lidi „nerealizují spotřebu“ a šetří, tak si neobjednávají vaše zboží a vaše služby a vy pak nemáte zakázky, musíte propouštět a šroubovat taky! Mzdy! Směrem dolů!! Tato vláda „rozpočtové zodpovědnosti“, „podvázala spotřebu“ a to totálně! Velmi drasticky! A když se jí podařilo podvázat spotřebu tímto způsobem, tak se vybírá méně daní a tihle „ekonomičtí experti“, nevymyslí nic jiného, než, že vám napaří další daně a k jejich údivu, vybírají stále - méně a méně!

Ale to by nebyla Vláda ekonomické a rozpočtové zodpovědnosti – aby při aplikaci svých „úsporných balíčků“ tento stát, ještě stále víc a více zadlužuje! Pokud nevěříte – zde jedno zajímavé srovnání. V roce 2006 naše republika měla dluh ve výši 650 miliard! Po šesti létech vlády oněch ekonomických gigantů vyšplhal dluh naší země o celý bilión!! Korun!! Šetří, až se z nás všech kouří, a my jsme na tom hůře a hůře…

A nepomáhá, ani když v čele financí, stojí „nejlepší ekonomický ministr všech dob“! Opět jeden z těch „zodpovědných“ a „konzervativních expertů“, který ekonomice rozumí, a ještě s drzostí sobě vlastní, nám ještě tvrdí, že jsme prožrali vše! Včetně naší budoucnosti! Všimněte si drobné nuance – „prožrali“ jsme naší budoucnost - MY! Ne ONI!! Zde vidíte v praxi – jak vy jste „nezodpovědní“! Jak jen a jen díky vám, pardon, nám, se suneme stále blíže bídě! Oni nic! Jsou zodpovědní a ví jak na to! Asi proto, nám vrátili ty, o kterých jsme si mysleli, že už dávno skončili na: „smetišti dějin“! Myslím samozřejmě – komunisty! Jsou zpět a národ? Tleská!! Dal rudým dvakrát víc hlasu, než všem pravicovým dohromady!!  Na okraj – tato vláda chtěla komunisty zakázat… Hm, a dala jim křídla!

Mandát, který jste jim dali v posledních „velkých“ volbách, byl ohromný! Důvěra a těšení převeliké! Zklamání je o to větší! Chápu vás! I já čekal! Byl jsem ve střehu – říkal jsem si: třeba opravdu budou „změnou“, ukážou i takovým kverulantům, jako jsem já, že umí! Že chtějí! Že ví! Ví prdlajs! Neumí nic! Maximálně krást a odklánět! Seznam všech zlodějů, korupčníků, lumpů a grázlů by byl nekonečný!! Za dobu jejich vládnutí se seznam zlodějů rozšířil, jako nikdy v minulosti! Nikdy by mě nenapadlo, že v přímém přenosu budou podvádět a loupit! Bez skrupulí! Bez studu!! Hňup v čele státu, se stále stejně opařeným ksichtem, nám do omrzení vysvětluje, že je vše pro naše blaho a blaho naších dětí!! Ta drzost! Jeho ubohý slovník. Ony žvásty o „nezbytných reformách“! O „mandátu kterým jeho vládu vybavili voliči“, to je neskutečná drzost!! Apropos -  kdopak asi vyhrál, ony „velké“ volby??!!

K nevíře! Hlupák v čele státu! Tohle jsme si věru nezasloužili! Včera po debaklu, který „jeho“ strana ve volbách utrpěla, zvracel opět cosi, že „musí v reformním úsilí vytrvat“…! No, čekají nás ještě časy! To vám povím!!

Ne, ne – chtěl jsem to dnes vést v uvolněném stylu, ale věřte, není mi do smíchu. Když si představím, že jsme teprve v „poločase“ - tak mě může roztrhnout! Tolik krachů a bankrotů okolo mě! Tolik smutku a beznaděje! To jsem od revoluce nezažil! Dnes a denně slyším příběhy lidí, kteří se stali oběti „reforem“. Například dnes ráno – stály za mnou, když jsem si kupoval jízdenku, dvě ženy v mém věku. Jedná, té druhé vyprávěla, co všechno už obešla a práci ji nikdo nedá! Je stará! Nemá vzdělání…! Stále stejná historie. Z nemocnice propouštějí porodní báby s dvacetiletou praxí – nemají vysokoškolský titul! Firmy propouštějí jak zjednané! Mladí nemají nárok – není práce! Na co mají školy? Jo, abych nezapomněl, vlezl jsem pak do vlaku, a tam mluvila jiná s jinou – jela za mamkou do Jeseníků. Máma dostala Drábkovu s - kartu! Nikde v blízkosti si nemá z čeho důchod vybrat…. Na co šáhli – to zjeb….! Odborníci!

Je to zlé! Nevím, kde vzali tu drzost, když tvrdí, že „dělají“ „zodpovědnou politiku“! Odejdou a zbude po nich co? Trosky! A zmar!! Všude okolo se i v krizi daří! Slováci! Poláci! Roste jim HDP! Nám! Roste v nás akorát vztek! A to je málo! Přetavit ten vztek a udeřit! Ale, kdo - když ne my! Kdy – když ne teď!

Lidé – prosím, nenechejte je dělat dál onu: „zodpovědnou pravicovou politiku“. Povstaňme a dobijme je! Nebo se z toho srabu nevyhrabeme…

Dobrou

EM á nek

Více na: www.emanmarecek.estranky.cz