Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veříte na čerty???

 Věříte na čerty??

Katolíci věří! Na planety a jejich dráhu ovlivňující naše osudy nevěří! Na čerty ano! A taky nevěří na osud vyložený z karet – to že prý je blud! Ale na čerty věří. Bojí se čertů – jako čert kříže… A ohňů pekelných! Z toho jsou vyděšení v jednom kuse! Stačí jim pohrozit – že se budou po smrti smažit v ohních pekelných, za hříchy na zemi a spoluobčanech spáchaných - a bojí se! Moc! Moc se bojí! Vlastně – hrozit jim „ohni pekelnými“ a „věčným zatracením“, ani nemusíte - sami se tím nesmyslem straší! Mají na to i speciálně vyškoleného šamana, který má jediný úkol: strašit je peklem! Scházejí se za tímto účelem ve speciálních barácích, kde je vyškolený personál kadidlem okuřuje a slanou vodou zkrápí! Oni pak mumlají naučené mantry – motlitby! A klaní se dřevěným plastikám světců o kterých si navymýšleli neuvěřitelné historky. A těmi se živí! Duchovně!

Takže katolíci věří na čerty?? Ne všichni! Třeba „bigotní katolík“ a „dobrý křesťan“ Kalousek – ten se mi zdá – že nevěří! Na čerty! Spíše se bojí dalšího instrumentu, kterým se ještě katolíci děsí a tím je tak zvaný: „poslední soud“! Tam prý půjdou všichni! I Kalousek! A z toho má strach! Kéž by šel hned! Čert aby si ho vzal! Kalouska! A dostal před soud! A klidně poslední! Dnes se lidu této země svěřil ( tištěno v novinách PRÁVO ze dne 24.11. 2012 ). Kalousek se tam rozpovídal a pravil, že: „Zpytuje své svědomí a že jsou dvě hlasování která jednou pánubohu nezodpoví, až bude před ním stát, a těmi jsou: hlasování o zřízení krajů a hlasování o přímé volbě prezidenta!!“ Tohle svěřil Kalousek Právu a na tom že hodlá zemřít… Ha! Já bych k jeho intimní zpovědi dodal, že pokud by onen Bůh křesťanů a katolíků jako takových, měl po právu soudit Kalouska, tak znám tisíc a ještě jeden tisíc sviňáren a zločinů, za které by měl být smažen v pekle a bez možnosti zkrácení trestu! – než jsou výše uvedená hlasování!!!

Jestli je Kalousek upřímně věřící v Boží ortel? Fakt nevím! Spíše si myslím, že si na katolíka a křesťana hraje! Přece by nemohl být takový parchant, kdyby věřil v „poslední soud“? A po něm v „muka pekelná“, a přitom se choval, tak jak se chová, že??!  Tunely! Krádeže! Podvody! Lži! A mrtví! Ano i mrtvé už má na svědomí! Proč a kdo ustřelil hlavu jeho švagrovi, který se klukům z příbramského Palerma znelíbil, to já osobně nevím! Ale vím, že nevinní umírali, zapletení do šňůr nefungujících padáků, které Kalousek do výzbroje naší armády vnutil! A nikdy mi nikdo nedokázal úmysl… že třeba věděl, že ty padáky jsou šmejd! Šmejd jako kalousek. Já osobně bych Kalouska před nějaký imaginární soud snad ani nestavěl. Stačilo by, kdyby musel skočit padákem vlastní výroby…. A byl by klid!

Kalousek by se dočkal! A postavil by se tváří tvář Soudci nejvyššímu! Alespoň - podle křesťanské věrouky! Kolik by mu asi Bůh otec naložil? Před Posledním soudem?? Doživotí? Když už bude po něm? Hm. Z toho by měl leda čurinu. Peklo by měl zažít ještě teď a tady!!! Takové peklo – jaké vymyslel pro své podané! Peklo na zemi! A basta! Kalousek! Katolík! To jej jejich výstavní skříň – bratr Kalousek! Černá prdel! Fuj…

Poslední soud! Tam prý skončíme všichni! I vy! Neschovávejte se za toho před vámi! Prý vám to nebude nic platné! Bude se konat soud a padne: „spravedlivý rozsudek“ – he, he, tak mě napadlo - kdyby se ten soud mohl konat u nás - v Čechách, tak bychom byli asi nesmrtelní! Těch odvolání, dovolání, rozsudku rušení, natahování, zapírání! Ne, ne – nás by do lapáku nedostal! Ani Bůh! Ani ďábel! A do pekla už vůbec ne! To jsme si byli schopni vytvořit na zemi – co bychom v něm hledali po smrti??!!

Jenomže – katolíci nevěří jen na čerty! Taky mají různé svaté! O nich si vyprávějí těžko uvěřitelné historky! A těm pak věří! Katolíci! Jednu rychlou mezi řádky vsunu: byli jsme s Andělem v Nitře. Anděl – pěkné jméno do příběhu o peklu a satanovi a boji zla s dobrem, že?! Takže – navštívili jsme Nitru a protože v Nitře to „všechno začalo“, tak jsme zalezli do kostela. Nu a „měli jsme štěstí“, jakýsi mladý jáhen ( informace pro zralé dámy – ještě se holoubek neholil… ), tak tento tlučhuba zrovna vyprávěl příběh jakéhosi svatého. Prý ten chlap, který byl za svatého, se neustále řezal důtkami po zádech a ležel na lůžku z trní ( !!! ) – to aby neusnul a nepodlehnul „svodům ďábla“! To nám vyprávěl onen elév ve službách církve katolické jediné a pravé! Ještě tu historku nedovykládal a už jsme s Andělkou vyklízeli pozici. Evidentně mu nedocházelo, že nám vypráví dumku o psychicky vyšinutém chudákovi, který by potřeboval odbornou péči! A ne nabalzamovat mršinu, poté co vysílením z hladu dodýchal, nebo co se sám brutálně ubil! A ještě se ji klanět! Jurodivý! On i onen vypravěč! Oba! A to vše prý pro „slávu Krista“ a jeho táty Boha otce jediného pravého a kalibrovaného!!!

Vím – vstupuji svou kritikou, na tenký led! Ale ať! Patřím mezi úzkou skupinku obyvatel této planety, kteří úplně a beze zbytku věří v evoluci a krásu a složitost přírodního výběru! Budete se divit – ale dle renomovaných průzkumů, je nás v populaci, asi jen čtrnáct procent! Například- i v tak vyspělé zemi, jakou se zdají být: Spojené státy Americké, bych se tímto prohlášením deklasoval: Ba přímo společensky diskvalifikoval! O práci bych prakticky neměl kde žádat! Cože?? Ateistu? Nebrat!! 

Já ovšem nedbám a zcela vážně a s důrazem na tomto místě tvrdím: Bůh není! Vytvořil si ho člověk! S potřeby si svoji mizernou existenci vůbec ospravedlnit! Ze strachu ze smrti!! Ze strachu, z pro něho  nevysvětlitelných úkazů. Uvedu příklad - dříve vás mohl vyděsit hrom a blesk! Dnes vás překvapí, když se vaší ženě narodí černoch, a vy sám jste árijský blonďák a vaše milá - rusovlasá Irka… V tom případě je lepší, když si budete myslet, že do ní vstoupil Duch svatý… V takovém případě snad Bůh může pomoci!!! Pomůže nejistým. Zmateným. Nevyspělým. Ne Emanovi! Já berle nerad! Sice blbě a s vypětím všech sil – ale belhám se tímto světem, láteřím a sakruju a tak to bude až do dne, kdy svojí mršinou pohnojím tuto zem a tak malým dílem splatím dluh, který vůči Matce zemi mám…! A to je celé! Moje zpověď a životní krédo ve dvou větách blábolu k nečtení! Hm, přesto vím, že ty divné černé pavouky zase pobouřím! Katolíky! Ach ano, na tomto místě: oprava – vím, nejde jen katolíky, jsou v tom i luteráni, evangelíci, judaisti a jiní hlísti. Všichni se klaní! Jen křesťanských je prý sedm set církví a každou hodinou přibývají další….

Všichni se budou cítit potrefeni! Katolíci obzvlášť! Tak je to u nich se vším! Když jim řeknu, že jejich náboženství mě netankuje, tak se na mě dívají, jako na duševně nedostatečného! Když jim řeknu, že věřím, ale v jiný subjekt a klaním se jinému bohu – tak na mě zírají s opovržením! A když jim řeknu, že nevěřím vůbec v nic a věřím jen v evoluci a přírodní výběr profesora Darwina – tak se na mě dívají zkoumavě a je na nich vidět jak  přemýšlejí, co s tím udělají a jak mě navedou na jedinou ( jak jinak!! ) - jedinou správnou cestu… Lízinky!

Ne. Střízlivého mě nedostanou! V pátek sice podepsal: „zloděj per“ smlouvu o „vyrovnání s církvemi“! Vlastně nepodepsal, ale svým „nepodpisem“, zcela farizejsky si umyl ruce od největší zlodějny v jeho kariéře! Pardon – jedné z největších zlodějen!! Co naděláme? S Klausem a jeho „dvorem“?! U mě je odepsaný už dlouho!  Ať si Klaus s Dukou notuje! Ať se vykuřují! Ať si Zeman s arcibiskupem brežněvovské  francouzáky vyměňuje – mě to už netankuje! Osobně jsou mi tihle černokněžníci ukradeni!!!  Kéž bych byl já ukraden tak jim! Nejsem! Ani vy nejste! Oni vás okradli! Každého o patnáct tisíc! A to je dost… Platit budeme všichni! Věřící i nevěřící! Agnostik i ateista! Všichni!!

 Právě teď „probíhají procesy“, slovy nejdutější ministryně kultury všech dob – Hanákové! Spíše proces! Kafkův – ve kterém jde o peníze a moc! O moc peněz! A o moc! A proto sepisuji tohle své dílko! Já nezapomněl a nezapomenu, na tunel, kterým ze Státní banky vytahají sto a padesát miliard! Ne, přátelé, nejde o víru – jde o peníze! O chechtáky! O love! O ranec! A o tom to je!!

Ty jejich chrámy z mramoru a zlata mojí víru neutvrdí! I kdyby nějaká byla! Ba naopak! Trapné figury Duků a Halíků zvracejících cosi o napravení „historických křivd“… Tak a ulevil jsem si! Ať žerou! Ať mlaskají! Ve jménu Krista! Ne – jejich radost, nebude“věčná“! Za naše prachy asi „nevstoupí do Království nebeského“. Leda by byl Bůh jejich komplic a podojit zemi, kde bída a zmar vládne, by mu nečinilo problém! Pak by to ovšem nebyl Bůh! Nebo se pletu???

 Ještě si neodpustím:

„Největší transfer majetku“ v porevolučních časech – tak to nazvali černokněžníci! Věnován jednomu subjektu! Pekelně moc mámivých dukátů! V každé české pohádce vystupuje čert, který přitroublému chasníčkovi nabízí moc a slávu a děvky a palác a kočár… a?? Ovšem v našem příběhu: to je kočár nejsvětější svátosti, ve kterém čert sedí a na tu hromadu zlata hledí! Oblečen v rudou sutanu a komický klobouk! Ne, přátelé moji, já otčenáškům, tu jejich víru nebaštím a nezbaštím! Chamtiví a chtiví jsou, lační a hluší, takoví jsou! Následovníci bosého kazatele! Ať mi s tou jejich láskou a pokorou někde vlezou!

Jen tohle bych jim chtěl – takové proroctví si dovolím – nebudete šťastní z takto nabytých peněz! Ne, nebudou vám lidé věřit a skončíte, jak ti rozjímaví darmožrouti za vlády osvíceného císaře! Josefa II! Jak symbolické – Josef II – věděl kdo jste a jak dokážete být hladoví a pak trapně „skromní“. Pokrytci!! A farizejové!

Tak se nažerte! A pozdravujte… v pekle!

Amen!

Čtěte – třeba mě vypnou – třeba mě zavřou – ale neumlčí!!!

www.emanmarecek.estranky.cz