Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kanibalismus!!!

 Kanibalismus!


Byl jsem onehdy doma. Doma na Valašsku! Pardon – vím! Já vím! Už se několik pravověrných Valachů ozvalo!   Co prý já jsem za Valacha? Proč se mezi ně cpu? Když jsem: „z pod radhošťa“??? Mají pravdu – raději přiznám barvu: jsem Lach! Lach jak poleno! Možná poznáte:„Lašské tance“? Leoš Janáček? Chytáte se? Tak odtud do světa vyrazil: Eman! To jako já! A někdy se tam vracím! Na místo činu! Bohužel! Šílený kraj! Šílení lidé!


 Nevzdělanost! Negramotnost! Ve všech myslitelných podobách. Sice, někde někteří - už nejí rukama! Někde už pronikly i základní hygienické návyky. Někde přestali bít ženy. Ale všude! Všude na Lašsku: žerou a chlastají! A když se nažerou a když se opijí - tak potom…!! Černá kronika! No nic – výsledky této činnosti jsou vidět na každém kroku! Mraky zmrzačených žen! Počet mongoloidních dětí je na historickém rekordu! Poté, co i do mého rodného kraje začal proudit levný pančovaný alkohol, poté se astronomicky zvýšil počet dětí počatých v incestním stavu! Genetická katastrofa! Jistě, už jsem tento problém popisoval. V horských údolích, se i za mého dětství praktikoval pohlavní styk - mezi příbuznými! V údolích vlastně nikdo jiný, než příbuzní, nebydleli…! Já měl to štěstí, že máma se přistěhovala zvenčí. A táta? Táta - byl kdoví odkud??!! Ale šedesát procent mých spolužáků, bylo dementních! A defektních! Mongoloismus v míře nebývalé! Už tehdy! O jaký kraj jde a kdo se z něho rekrutuje, svědčí fakt, že poslední dva premiéři českých vlád - odtud pocházejí….


No nic - bylo mi tudíž i letos kraj můj rodný navštívit! Na hrob mámy jsem zašel! Nepatřila mezi tuhle svoloč! Chamtivých a nenažraných lakomců a buranů!! Žila na okraji! Já s ní! A poznal jsem je! Lachy! Fuj! Lump a alkoholik měl za souseda gaunera nebo rváče a vždy! Vždy - na dva blbce – jeden udavač! Rozuměli si náramně! Ženušky tupé, zkrotlé, submisivní, trpělivé, ke všemu svolné… otloukané a tlučené! Mužem i životem! I dnes, když je mi mezi tu bandu zajít, tak je mi stydno! Evoluce se na nich věru podepsala! Svérázná evoluce! Pozoroval jsem tuhle sobotu – u zabíjačky! Evoluci na „lašský způsob“! A o zabíjačce? – lašské zabíjačce, jako o svérázné události, ilustrující defektní stav oné společnosti – tak o té? O té pojednám níže…


 Nuže, stáli tam: „muži“ – Laši - ve vatovaných kabátech a holínkách. Stáli a chlastali. Když se v kotli vařili vepřové hlavy. V levé ruce láhev s pivem a v pravé kalich s kořalkou! A tyto dvě propriety z tlap nepouštěli! Jen si lahváče střídavě měnili – prázdné za plné a štamprlata kořalky si nechali neustále dolévat! Za dvě hodiny nebylo s kým mluvit! Ono nebylo s kým mluvit ani předtím, ale když se zpili, tak už jejich skřekům nerozuměli ani manželky! Ty byly většinou dirigovány kopancem nebo řevem a jen poslušně a mechanicky vykonávaly rozkazy svých pánů…. Hnus! Ještě teď zatínám pěsti! Blb a primitiv jako vrchol evolučního vývoje! Lašsko – to je cesta zpět! Na stromy!


Lašská zabíjačka!


Slíbil jsem, že pojednám – o tak zvané: „lašské zabíjačce“!Ryzí kanibalismus! Prase požírající prase! Neředěný hnus! Jak bych vám ji popsal? Viděli jste pohádku: Obušku z pytle ven?! Tak v ní chudý chalupník, kterého nezapomenutelným způsobem, ztvárnil národní umělec pan Pešek, zavítá do venkovského hostince! Právě v době, kdy hostinský pořádá zabíjačku. Nebohý chasník, sliní když vidí onu hostinu, a poprosí o kousek z ní. A dostane! Kus suchého chleba! A to je zabíjačka – Lašská zabíjačka! Lakomý s chamtivým! Nenažraná ožralá selka a vesnická chasa! Typy - jak  z anatomického ústavu!


Letos podávali specialitu! Vepřovou kejdu smíchají s kroupami a tu rozdávají místní chudině! Trapné. Můžou se smíchy potrhat, jak se místní chudí do „pochoutky“ zakousnou a jak pak za plaňkou zvrací! Tupí a masití! Takoví jsou Laši! Alespoň ti, které je mi znát! To věčné přeměřování jelit! To nekonečné ředění polévky! Ty věčné kecy o tom, jak mají sami málo…! Ne, už „domů“nepojedu! „Domů“… ne, nechce se mi věřit, že odtud pocházím a že zde žila moje fantastická máma! Jak mohla mezi těmi vepři a sviněmi přežít? – věru nevím?! Byl to ten nejskromnější a zároveň nejštědřejší člověk, jakého znám! Pro člověka nepřipraveného a normálního, je návštěva klasické lašské vesnice, brutální zážitek!


Absolutní demence! Alkoholismus ve čtvrtém stadiu u devadesáti procent obyvatel! Incestní sex ve všech formách! Muži k ženám – suroví a dominantní! Ženy k mužům – promiskuitní a defektní – tak jako i jejich děti! Špinaví a páchnoucí! Zákeřní a agresivní! Vždy zády ke zdi! Nezapomeňte – pokud zabloudíte do lašské vesnice – vždy zády ke zdi! A otevřený nůž v ruce! Útočí bez varování! A berou vše! Život, majetek i čest! Znásilnění - na každém kroku! Ublížení na zdraví  - nepočítaně! Sice se šklebíte a Emanovi nevěříte – ale já?! Já vás varoval!  To nejsou lidské bytosti! Jsou to Laši a jsou na to hrdi… Generace jdoucí proti proudu evoluce!


No nic. Byl jsem zase jednou: „doma“. Nic jiného, než námět na horror, jsem si nepřivezl! Nikdo vám nic nedá! Snad ránu do zubů – tu bych prý mohl dostat – zadarmo…! Ale i tak je ta návštěva pro mě důležitá! Víte, jaké ulehčení pocítím, když se vrátím odtud - do civilizace?! A bez těžkého šoku! Letos mi mojí Andělku neposlintal místní úchyl! Peněženku jsem si tentokrát včas schoval do boty a tak nás nikdo neokradl! A před na šrot ožralými jsme utekli do vlaku a ujeli! Nechali jsme Lašsko jeho osudu a lokli si dávky svobodného vzduchu! Vy, kteří jste takovou expedici nezažili – nedoceníte! Ale my – s Andělem…


Dobrou - a co jsme si, to jsme si – pěkné svátky a vepřovou nohu s křenem! Každý den! To vám přeju! Ať nežeru!


EM á nek a jeho Jarunka alias Andělka!!!


Čtěte – třeba mě vymažou – třeba mě vypnou – třeba mě zavřou – ale neumlčí!!!

www.emanmarecek.estranky.cz