Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden.

 

Týden do voleb! Hlavní padouch je určen, štvanice v plném proudu a množství“čestných“ a „spravedlivých“,se nám rozhodlo sloužit do roztrháni těla.To zas bude dílo…nemůžu dospat !

My „moudří“ a“spravedliví“, určitě“moudře a promyšleně“vybereme. A“spravedlivě“ – to Češi umí nejlépe.

 

Mojí známí, kteří se mi zdají dostatečně zpracování mediální masáží, jsou už dosti  vyděšeni. Mnozí mi sdělili( asi zpitomělí prohlášením „osvícených“ a „mediálně známých“osobností), že, pokud by vyhrál“všemi nenáviděný“ Paroubek( uhádli jste - to je ona figura, která byla označena za zosobněné zlo, přímo za“národní katastrofu…“ ), tak, že budou emigrovat! Do ciziny!! Emigrovat!!! Už se těším! Hned to vysvětlím. Dokážete si představit, kolik kvartýrů, kolik domů, kolik vil, bude pak volných?! Ty jo! A kdo v nich asi bude bydlet?? To bude dosidlování, jako po válce! Ještě týden – a stěhujeme se! My, už dokonce, máme s Andělkou vilku vyhlédnutou…Zkrátka, já mám jediné přání: Paroubek na Hrad! A my pak do vily!!! Pěkné – s bazénem,mramorovými lvy,tropickou zahradou.A helioportem…no, ten“helioport“, jsem přehnal( já stejně neumím řídit ani auto, natož helikoptéru), ale jinak je to fakt vilka bytelná a naše představy, bohatě naplňující! Jen, aby ten dacan, co v ní, dosud bydlí, nezměnil názor! Vždyť je znáte – prvně slibují a pak se škubou…Osobně mě Paroubek nechává klidným, zažil jsem i větší idioty! Časy se mění a budou měnit a ….

 

No a to je druhý bod, ke kterému se chci dostat. Změna poměrů je jasná. Buď teď, nebo v budoucnosti.Koukal jsem onehdy na televizi a viděl, jak v kolébce západní filosofie. V zemi bájných Helénů - v Řecku, se počal odehrávat boj. Z legendární Akropole vlají rudé vlajky se srpem a kladivem a duní Internacionála!! Ty jo!Hned mě napadlo: Komunisté jsou zpátky!! A co teď?? Hlavně nezaspat! Kdy? Kdy se přidat na správnou stranu? A která to bude? Musíme vzít v potaz, že svět se dělí jen na dvě skupiny. Na ty, kteří komunisti jsou a na ty kteří jimi nejsou. Nebo lépe, na ty kteří komunisti jsou už teď, a na ty kteří se k nim včas přidají. No a to je jádro. „Jádro pudla“, jak se v českých luzích a hájích říká. Když zaspím, tak nebudu u lizu a budu chybět v“akčních výborech“, v“dělnických úderkách“, a to, jak sami uznáte, je poměrně znepokojující fakt. Protože, přátelé, co si budeme nalhávat: moc je omamná. A moc“většiny“, která má vždy pravdu a hlavně tu“historickou pravdu…“.

 

Raději se teď vrátím k problému“Řecko“. Media nám Řeky představují, jako nesvéprávná individua, které jsou schopná žít jenom na dluh, a užívat si života, za naše těžce vydělané peníze. Dovolím si s nimi( medii) trošku polemizovat. Představte si, že vám někdo půjčí tisíc korun. A vy, přestože je to nepravděpodobné, je nebudete moci vrátit. No a ten“dobroděj“, vám půjčí dva tisíce – to abyste mu mohli alespoň tisíc vrátit - a tisíc aby vám zůstalo…no, a tak stále dokola. Takže zanedlouho vám půjčí padesát tisíc – to abyste čtyřicet vrátil, a zbytek…inu, to už znáte. Dříve nebo později se vám to bude eklovat. Tedy vám, jako těm co půjčuje. Dlužníkovi už je to asi jedno. Stejně už nikdy nebude mít nato, aby vám vše vrátil. A to si myslím, že je“jádro pudla“, řeckého dluhu. Přeci jim nepůjčovali nesvéprávní lidé. Půjčovali jim banky, bankovní instituce, fondy, měnové fondy, v posledku fedgeové fondy a chtěli úrok! Větší a větší úroky. A mysleli, že jim je chudé a poměrně nevýznamné Řecko zaplatí…Odpovězte si sami – jak by vám připadalo, kdybyste měli půjčovat neustále rodině, která je tak zvaně.“nepřizpůsobivá“, má mnoho dětí, a její dospělí jedinci moc nepracují, že vy budete makat a vše co našetříte jim odnesete, tedy půjčíte, a pak budete doufat, že vám to jednou splatí...a že se ještě zahojíte na úrocích… Pokud byste se něčeho takového dlouhodobě dopouštěli, tak bych si myslel, něco velmi nepěkného, o vaší inteligenci. A vidíte – tohle, v prostředí mezinárodních měnových machinací samozřejmě a jistě jde!! Takže, kdo je viník?? A teď zpátky k nepokojům a demonstracím. Až nás vezmou pod krk, ony“finanční kruhy“, tak vězte, že budeme za blbce  a idioty i my. Tak jako jsou v naších očích nyní Řekové. Já se těm rudým vlajkám vlastně ani nedivím. Oni ví, že onen“báječný svět“, který jim umožnili tyto trhy, končí. Ale, proč by měli teď platit nehorázné a vydřidušské úroky?? Někdo, kdo půjčoval, věděl!! A tak bych jim to hodil na hlavu. Stejně se dnes peníze tisknou na kopírce. Nejsou ničím kryté. Zlatem už vůbec ne…a lidskou prací??? Co to je?  Dluh je moderní veličina. Na dluhu se dá vydělat. Dnes jsou velmi populární fondy, které dluhy milují, neboť z nich nekřesťansky profitují. Peníze ztrácí na významu a síle, alespoň tak nám to“ekonomičtí experti“tvrdí.

 

Tak a jsme u dalšího problému tohoto týdne. Neboť, tento týden je těhotný informacemi o stavu tohoto světa a jeho neodvratné zkáze.Tedy, hlavně na finančních trzích. Jak už jsem napsal v předchozím pojednání: tento báječný svět blahobytu má problém. A nejen Řecko je tím problémem. I ostatní konstanty, na které se dalo spoléhat se řítí do zkázy. Je to tak! Euro padá. Dolar se prý zruší. Nemovitosti nevynášejí tolik, kolik by měly, a i vůbec jsme nějak v …( tenhle stav bych spíše pojmenoval jedním často v Ostravě užívaným slovem, jenže mé kultivované čtenáře bych mohl rozladit ).

 

 Takže, prý lidi utíkají do zlata! Češtinářsky je to asi paskvil, ale na to finanční trhy nehledí. Zlato, to je heslo dne! Nevím zda i VY? Zda i vy horečnatě nakupujete zlato a zda máte za co?! Mě tahle hysterie nechává klidným. „Do zlata“ nepůjdu. Vím totiž, z historie, že za zlato se kupovaly hrnce ze sádlem( v době druhé světové války ). Jen si maně vzpomínám, že se našli tak otrlí hospodáři, že ani za zlato sádlo neprodali…Inu, k čemu by jim bylo. Zlata se nenažerete – nebo se pletu?? Ale včil: kupujte zlato, to je jediná šance na přežití...Pokud se svými milióny nevíte kam, tak je to pro vás řešení.Godfried Benn kdysi popsal rozdíl mezi milionářem. Mezi milionářem roku 1925 a milionářem roku 1945. V roce 25, pokud jste byl milionářem, jezdil jste v Mercedesu, oblečený v norkový kožich, do nejlepších restaurací a tam žral a chlastal, a jak jinak kaviár a šampaňské – alespoň, tak nás to učili. Ovšem v roce 45 jste za milión nekoupil, ani bochník chleba….Tak to je! Stačí, aby čas oponou trhnul a jste na mizině. Takže, kam? Únik? Do zlata. Akcií? Hm? Nevěřím, že bych vám poradil…

 

Nevěřím. Daleko sympatičtější je snaha mého nejvíc nejlepšího kamaráda Pavla. Pavla S. Ten nakupuje konzervy. A svíčky. Prý aby přežil Nevím? Jeho sličná, leč Pavlovým důvtipem nepolíbená žena Ivanka, to takto nevidí. Konzervy mu stále konzumuje a svíčky rozdává. Prý měl chuť už i jí ublížit. Ta nezodpovědnost! Sežere s kámoškami“železnou zásobu!“Sice mu tohle řešení nevěřím, ale samozřejmě chápu jeho snahu o přežití jich obou, a tak mu držím palce. Jen jsem mu sdělil, že je dobře, že vím…třeba se ta informace bude hodit. Já sám konzervy nemám…ani je neshromažďuji, ale když vím kde je jednou najdeme… jak říkám, jde o to vědět a konat. My už si dojdeme..

 

Inu, vichr finančních turbulencí nám bude rvát čapky z hlavy. Doba“prvobytně blahobytné společnosti“, končí. Kdo nevěří, ať si běží…na tom nic nezmění ani fakt, zda bude Paroubek premiérem, nebo skončí, jako jeho modrý souputník. Toho teď jeho modří pobratimové fackují za stodolou, a jsou tak stateční, že vždy vyrazí jeden, ubalí mu facku nebo pohlavek, a vrátí se do stáda. Velká množina těch, kteří ještě nedávno, se vedle něj shrbeně hrbili, se teď k němu nezná.Že by i tohle byla“česká vlastnost?! Jsou mi tím odporní. Ještě před měsícem, před dvěmi ho velebili co největšího, a teď se k němu chovají s odpornou statečností davu. Tak jako se chovají k svému“vůdci“, budou se chovat i k vám. Dobře vám tak! Jsou to jen malí, úslužní Češi. Jiní ani být neumí. A to, že by vyřešili problém propuštěných sklářů, šiček, montérů a hutníků, to po nich nechtějme. Jejich je hrnec a vaše jsou problémy. A zlato, nemovitosti, měnové kursy – opravdu se vás týkají?? Tak to vám závidím….mě ne!!!

 

Dobrou Em

 

www.emanmarecek.estranky.cz