Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pančovaný národ.

 Pančovaný národ!

Zažil jsem. Zhruba před čtyřmi léty. Jeli jsme s Andělkou Ostravou tramvají a koukali z okna. Šalina projížděla okolo bývalé secesní kavárny Elektra. Tudíž – samotným centrem města. Bylo léto, a i u Elektry byla zřízená, tak zvaná předzahrádka, ve které seděli hosté a pili. Hodovali. A tak. V ten den měli u Elektry hosty opravdu nepřehlédnutelné. V křesílkách se povalovalo asi osm možná deset vysvalených dohola ostříhaných ve značkovém oblečení si hovících a solárním sluncem zhnědlých goril. S nimi pak jejich nezbytný doplněk – blondýnky s nejmenším číslem kalhotek a největším číslem podprsenky – jedna samozřejmě jako druhá! Tupý a hlučný dav u koryta! Mlaskali! Hlučeli! Srkali! Ládovali se! Asi vás napadne - co mě na této tlupě zaujalo, že o tom nyní píšu? Hnedle se k tomu dostanu: Kdo zná Ostravu a ví, kde sídlila, dnes již zaniklá kavárna Elektra, ten ví, že je před ní široký chodník. Chodník tak široký, že se na něj vleze i automobil! Zde se vlezlo několik! AUTOMOBILU!! Asi osm! Šest vozů Ferrari! Jedno Masserati!! A jeden extra obří Hammer!! Přehlídka toho nejdražšího! Demonstrace blahobytu a bohatství v jeho nejprimitivnější podobě! Inu – ohlednul se každý! Poznámky, lidí jedoucích v tramvaji, bych rád majitelům oněch automobilů a „gurmánům“ a jejich běhnám z předzahrádky - oněm: „úspěšným“ - pustil!!! A rád bych na ně vypustil i onen dav….

Ne, nechci, abyste měli pocit, že ze mě cáká závist! Možná ano – ale kdo mě zná, ten potvrdí: již léta patřím k lidem, kteří na bohatství a obdiv nehledí.  Neřeším co a za kolik?! Už ne! Musím se dokonce přiznat, že jsem tak nějak: „divný“. Onehdy jsem byl dokonce svědkem, že na moji osobu a její zvyky musí být lidé z určitého patra společnosti – včas upozorněni! Stalo se mi a byl jsem osobně svědkem, když jedna sekretářka volala svému šéfovi ( opravdu -přede mnou! ), že za ním jedu do městečka Bílovce a že ho musí upozornit na to, že jsme takový „divný“ ( tak to přímo řekla! ), že mám nejstarší model telefonu!! A že přijedu vlakem!!!“ Na druhé straně sluchátka, její šéf, překvapeně vykřiknul: „Vlakem“??!! A já se bavil! Paní sekretářce jsem se nedivil – známe se již léta a často se mně ptá, jak můžu žít bez auta? Můžu. Prostě můžu a můžu ještě milion věcí! Bez auta a s mobilem z roku osmnáct set… Takže - to jsme já! Inu – Eman… bez závisti!

Ale dost bylo o mě. Pojďme do příběhu. Když jsem tu smečku alfa samců s jejich modelkami viděl – sám jsem se ptal? Odkud? Odkud na to vzali? Co vystudovali? Vymysleli snad lék na rakovinu? - že si žijí tak nad poměry? Hm. Všichni! Do jednoho! To byli zástupci mistní galérky! Sbírka živočišných kuriozit! O co menší mozek o to větší konto! To je na Nobelovu cenu! Za ekonomii!! Podle mého skromného odhadu – jen málokterý podnikatel, který se živí rukama a platí daně, si pořídí něco tak zbytečného, jako je sportovní vůz se spotřebou dvaceti litrů na sto - za tři a půl miliónů korun! Jen málokterý dříč, by si mohl dovolit to - co tyhle kreatury! A ony to žijí dnes a denně! Kde na to berou? Ptal jsem se! Odkud jim jdou zisky ve stamiliónech? Teď už to vím!! Už tehdy jsem tušil! Dnes je jasno! Pančují!!! Oni pančují – a ve velkém! A o tom to je!! A mají krytí!! I z nejvyšších míst! Jinak by to nemohlo tak dlouho procházet!

 Kdo se opeřil na pančovaném chlastu? Komu se vyplatilo ředit a šidit? A v jakém množství? Aby se jim to vyplatilo a vydělali si na Ferrari?! A blondýnku?!! Ne, ne – nebudu chodit okolo peška – jsou to oni! Ti od Elektry! A jim podobní! Stodolní je jich plná! Kosovanů! Poláků! Moldavanů! Rómů! A hlavně Čechů a Moravanů!! Jsou to oni! Je to ložený! Jsou to tyhle kreatury, o kterých Jana Lorencová, točila reportáže! Již před desíti léty! Natočila! Pojmenovala! Označila! A?? A šla! Ona šla! Z televize! Když upozornila na mafii s rumem – naftou - drogami! Buzna Moravec nešel! Ten ve veřejnoprávní ( !!! ) televizi - trčí a drží!  Hulibrky tam mají rádi!! V ČT! Buzny a štětky – veřejná s tajným – Česká televize 2012!! To jsme to dopracovali! Ten – kdo odhalil a byl blízko – musel zmlknout a jít! A z řiťopicha je ředitel! Hm -  tohle je tedy výsledek! Více mrtvých než o povodních a mraky zničených osudů… a viníci se pakují dále a chystají „opatření“!!! Tak pravil hňup! Autista Nečas – že prý chystá: „opatření“…! Se bavím!!! Nečas a zákon? Nečas a právo? Nečas a spravedlnost? Se bavím!  Ale ne moc! Je mi neveselo z osudů obětí pančované břečky. Být nevinný a slepý – to je hrozné! Trest za tuhle prasárnu neexistuje! Jedině kyselina a oko za oko…

No nic! Já je soudit nebudu! Naštěstí! Pro ně i pro mě!! Myslíte, že zákon, ony hříčky přírody poznají? Že na někoho z nich přijdou? Ukážou? Zatknou?  Ale kdež! Zatýkat a zavírat budou pěšáky! Řediče! Rozvážeče! Lihovou šlechtu ne! Museli by sbalit i ministra! A to se nedělá! Že?! U nás ne!!! Dnes pančují denaturák! Zítra nechají balit cigarety ze slámy! A pozítří nás nafutrují krysami a odpadky natlačenými do salámu! Vždy – minimální vklad! Vždy – maximální zisk! Jedou ve všem! Můj kamarád Honza ( ředitel firmy vyrábějící plastová okna – super kluk! ) by vám potvrdil – jaké zisky mají z výroby napodobenin a šrotu v podobě oken respektive dveří! I stavební materiály! Pančují! Na nic nezapomínají! I drogy! Chlast! Ale i léky! Výživu pro kojence i starce! Vše se dá pančovat! A my jsme rádii!

„Víš, kolik jsem ušetřil“? – to je argument, který nahrává podvodníkům! My jsme totiž jejich spolupachatelé! Sami si je živíme! Jejich „zboží“ vychvalujeme! Vykupujeme! Máme - co si zasloužíme! Levně! To je naše mantra! A chlast nám oči vypálí a okno bez pantů na hlavu spadne… Levně!!! Hm.

Kupujeme! Když je to tak levné! A Kalousci? Daně ho nezajímají?! Kvalita je mu u prdele?! Zdraví národa?! Ha – ha! Prostě – jede v tom s nimi! Jsme jeho oběti! A budeme! Dokud budou pančovat! Daně neplatit! Na tomto místě se vás optám – víte vy vůbec o kolik ošidili náš stát Vietnamci? Za nezaplacené daně? Údajně pět set až sedm set miliard! To je vývar! Co vy na to? Proč daně po nich nikdo nechce? Ty prachy nikde nikomu nechybí? Kolik nezaplatili na dani „lihovarníci“? A nikomu ty prachy nechybí! Bodejž by chyběli – stát je vymámí z důchodců! Invalidů!! Rodin!!! Absurdistán! My platíme! Gorily kasírují…

Radu nemám! Tedy jednu bych měl. Ale nebude se líbit! Kalouskům a jiným kouskům! Moje maminka říkala: na hrubý pytel – hrubá záplata! A taky: chytrému napověz – tupého kopni….

Co vy? Jste chytří?? Tak na co ještě čekáte???

Dobrou

EM á nek

A jestli budete mít ještě náladu tak čtěte : www.emanmarecek.estranky.cz