Jdi na obsah Jdi na menu
 


Máme boty!

 Máme boty!!

 

Možná jste ten pořad viděli už i vy??? V České televizi začali vysílat novou relaci – Dvacet minut s Drtinovou! - aneb: chcete li slyšet pravdu – přelaďte si na jinou stanici... Já měl to „štěstí“, že jsem se na pořad podíval právě v den, kdy byl do studia pozván, odcházející ex – ministr Kalousek! A jak je u něj zvykem - Kalousek se ve studiu rozvaloval v křesílku a byl připraven! Jako vždy! Vždy připraven! A redaktorka nové relace, mezi veřejností nechvalně známá Drtinová, byla evidentně z Mirka v transu a evidentně taky „připravená“... Kdyby to nesnímaly kamery..... Kdo ví?!

 

No nic. Drtinová si do „svého“ pořadu pozvala Kalouska a pokusila se navodit pocit ostré, otevřené, nestranné a objektivní diskuse, při které ona půjde Kalouskovi „po krku“ a „donutí ho k politickému striptýzu“ - cituji jak jsem nakoupil! ( he,he ) Takže se ve studiu rozvaloval nejlepší ex-ministr financí všech dob a ke grilování si ho chystala špičková diskutérka ošlehaná mnoha vyhranými slovními souboji - hlavně s reprezentanty levicového spektra - Drtinová!

 

Jako obvykle, skvěle připravená reportérka nabrala dotaz hned z voleje:

 

„Pane ministře, ehm, pardon, samozřejmě ex-ministře, mohl byste uvést nějaký hmatatelný důkaz, dle kterého byste prokázal, že za vaší vlády, Vlády rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci - se občanům této země, zvedla jejich životní úroveň? A na čem to lidé nejvíce poznají?“

 

Na šrot střízlivý Kalousek se žoviálně usmál a s výrazem jakože mluví k bandě primitivů -  pravil:

 

„ Paní redaktorko – víte, že zúžit úspěchy našeho vládnutí je nemožné! Občané se dnes a denně mohou na každém kroku přesvědčit, co všechno jsem pro ně dobrého udělali a jak markantně se zvedla jejich životní úroveň! A nebýt nezodpovědného kroku komunistické buňky v ODS, tak bychom všechny naše dobré skutky - stihli do konce volebního mandátu ještě vykonat! Například jsem společně s kolegy Gazdíkem a Píč skoro stihli valorizovat - o sto procent - starobní důchody!!!“

 

„Ehm, hm“ vydechla navýsost uspokojená Drtinová a přerušila slovní koitus vícepremiéra! ( ex – vícepremiéra )!

 

„Neračte se zlobit, vím že výčet úspěchů vaší vlády, je neskutečně široký a zůstane asi navždy nedoceněný, ale naše diváky by nejvíce zajímalo, co skutečně hmatatelného, se vaší vládě podařilo??! ( Na tomto místě si neodpustím, jak Drtinová a spol. vždy ví, co by jejich diváky, to je jako nás – nejvíce zajímalo??!! EM )

 

Ovšem Mirek chemik Kalousek si svoji čtvrthodinu slávy umí užít! Užíval si i tentokrát! Jako když se dívá učitel na nenapravitelně hloupého žáka, zahleděl se i on na tu, která o sobě ráda tvrdí: že – neuhne! Že je: „kladivem demokracie“ - a pravil:

 

„Boty! Paní redaktorko – každý má boty! Vlastní boty! A divila byste se - není tomu tak všude po světě! Mnohde boty nemají...!! Je mnoho zemí, kde boty nejsou samozřejmostí!! Tak jako u nás... A díky naší moudré vlády rozpočtové zodpovědnosti – naší občané – mají boty!!! Vlastní boty!“.

 

Drtinové spadla brada do výstřihu! To je argument! Ani Fidel by to nepodal lépe!!

 

Ano, pane ex-premié... ehm, vícepremiére, zajisté máte pravdu, ale nejsem si jista, zda občané naší země, dostatečně pochopí, a docení onu vymoženost, že každý má své vlastní boty...?!“

 

Ach, vzdychnul si chápavě chemik a dokončil:

 

„Vím, mí spolubčané neumí projevit dostatečně vděk za dřinu a starost, kterou jim politik mého kalibru věnuje. I velevážený monsignor Duka mi řekl – Mirku, vděk od Čechů nečekej! A převedl si své krvavě vydělané peníze do Vatikánské banky!! Takže, Čechy jsme obul, ale odměnu a vděk nečekám! Nedostalo se ho ani Baťovi – který je obul přede mnou, nedočkám se ho ani já...!“

 

„Spíše se setkám s nevděkem a kverulanty! Jako s oním idiotem, který poskakoval, před vaším studiem s transparentem –Kalousku vrať cos nakradl a táhni! Hm, tak jsme mu ji tam hned jednu strčil!!! Ještě teď mě bolí klouby!“ dopověděl ex Kalousek a mnul si otlučené články ruky. „Stále provokují! – studenti! Senioři! Také zbabělí mrzáci na vozících a jiná chamraď!! Nechápou, co všechno jsme vytvořili! V potu tváře! Dřeli jsme jako koně!! A vděk??? Pfff...“, odfrknul si Míra!

 

„Ach! „udělala“ se přímém přenosu Drtinová. „To je úžasné! Boty! Úžasné! Boty do každé rodiny!! Na všední den i svátek! Boty! Juch!! Mirku hrej!! Chce se mi trhat boty...“!

 

Drtinová stěží skrývala obdiv! Loužička která se pod ní vytvořila už nešla skrývat a proto režisér pořadu „citlivě“ diskusi uťal! Ex - ministr řekl co měl! Drtinová se nažrala - a my?? Co do nás? Taky nám jednu strčí! A na nás vystrčí - Kalousek! A jeho slint! Drtinová! Písařovicová... Klapetko! Kdokoliv. Ovládli terén! Media i polis! Jsou všude - a více než si myslíte!! A jejich čas přijde! Na to nezapomeňte! Kníže je hňup, ale s Klapetkem v zádech z něho bude mentální gigant! Všude na  nás budou dštít síru a hrůzu!! Komunisty strašit! Horákovou vzpomínat! Mašíny adorovat! A tak to bude! Do doby než dostanou výmlat! Potřetí v řadě! Doufám! 

 

Milé děti - přeci nemusí platit: s Kalouskem na věčné časy a nikdy jinak!! Nebo ano?!

 

Dobrou

 

EM á nek

 

Emanova pavlač je otevřena i pro vás:

 

 

www.emanmarecek.estranky.cz