Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deja vu...

 Deja vue.

Taky jste už asi ten pocit zažili? Pocit, že něco žijete, něco vidíte, něco slyšíte – něco co už jste někdy někde: viděli a slyšeli a zažili?!! Já mám ten pocit v poslední době velmi intenzivní. Vrací se mi obrazy a vjemy z let 1988 – 89! To není pocit! To je skutečnost!! Opět z obrazovek mluví hlavy - které nikdo neposlouchá! Opět k nám promlouvají arogantní hluší hlupáci – kteří nepožívají naší důvěru. Kterým nevěříme. Které neposloucháme a jediné co si přejeme je – aby co nejdříve vypadli!!! Tak, jako v roce 88 – 89!!!

Jedná změna zde ovšem je - a to dost podstatná - ti dřívější papaláši nám byli lhostejní. Neměli jsme je rádi, ale přáli jsme si pouze, aby zmizeli a dali nám pokoj! Ty nynější papaláše – nenávidíme!! Takže - opět chceme, aby vypadli, ale máme chuť jim to spočítat a účet předložit!! A ještě jedna a dost podstatná změna – ti, kteří zmizeli před dva a dvaceti léty, zanechali po sobě zemi šedivou a smutnou – ale nezadluženou!! Státní finance byly v plusu! Na penzijním účtu sedmdesát miliard – na potom! Fabriky jely a lidi chodili do práce! A měli kde bydlet! Vím, můžete mi oponovat, že vše bylo umělé – Potěmkinovy vesnice! Jenže - fungovalo to!!! Třeba - studenti studovali a nemuseli platit! Neplatil ani ten divný hradní pán – který dnes, o dnešních studentech, vypráví, že jsou to: „paraziti“!! Parazit je on sám! A parazitují i jeho pohrobci!!! Jak dlouho?? Inu - parazita se lze zbavit operativní cestou – nebo radikální léčbou!! Tak co – není načase nasadit léčbu…?! Já už brousím sklapel……………….

Rozdíl? Mezi těmi „před“ a těmi „nyní“?? Kupodivu – markantní!  Tihle, kteří nám vládnou nyní – tito exoti, nám nechají zemi totálně vyplundrovanou, vykradenou, zadluženou! Hrůzou z našeho poznání skutečnosti ztichlou! Jejich neschopnost, nebo chcete li – všehoschopnost – nabývá obludných rozměrů!! Teď už bez skrupulí – rozkrádají v přímém přenosu! Přidělují si odměny a pašalíky, za neschopnost a nekompetentnost! Už se ani nesnaží živit v nás nějaké iluze! V ten samý den, kdy způsobí škody za miliardy, si vyplatí prémie – a to je holá skutečnost! Hlupák, který se jen souhrou náhod, stál prvním mužem státu, omlouvá svoji neschopnost, čerpat osm set miliard z Evropského koše, slovy, že by se: „ty peníze stejně rozkradli… tak si o ně raději ani neřekneme…“! A to je autentický projev! Ten samý den, pak sdělí konsternovanému národu, že nám posune DPH – směrem nahoru a penze a renty invalidů – směrem dolů!!! Musíme ušetřit, co on prošustroval – nebo vlastní neschopností vyhodil! Zatínám bezmocně pěst! – a nejsem sám!!! Jak dlouho?? To jediné je pro mě otázkou! Já bych šel hned! Ale, jak tak na vás koukám – vy budete nadávat, zuřit, soptit – ale z gauče nevstanete, že?!! Co takhle obušek do ruky a vyrazit?!

No nic! Já počkám. Zatím - v čase přítomném: deja vue ( dežavíí ) – si v poslední době umím i naladit! Pouštím si Karla Kryla a mumlám: „Bratříčku, promiň…“! Dnes ho chápu více než kdy dříve! Věděl už v devadesátém, že nám „revoluci“ kradou! Ta vexslácká verbež v zádech s „ekonomem“ na slovo vzatým – si nachystali nůše a koryta, nu a pak? Se zhaslo! A oni? Brali a brali! Co nepobrali – prodali! Za babku! A někdy doslova! Po první vlně přišla druhá – z jistoty desetinásobku zbyl cár papíru a Vašek na Hradě! Tvůrce Modrých ptáků a verlybářských bratrstev… dvacet let s Vaškem! To nám to ale uteklo! Jen, aby on nám neutekl…

Ještě, jen tak mimo hlavní myšlenkový proud – nikdy jsem si nemyslel, že se v čele vlády objeví větší hlupák – než byl švec Biľak! A vidíte – dočkali jsme se! Teď je na vrcholu! Jeho svatouškovský ksicht vás okouzlil v posledních volbách! Už z vás asi ono „okouzlení“ opadlo – bohužel Nečas zůstal! A hrozí, že ještě pár let ( minimálně dva ) zůstane… Ten hlupák nasadil tvz. „úspornou kůru“. Výsledky se už dostavili – na každém kroku vidím výsledky jeho: „reforem“. Jemu a onomu spolčení hlupců se naší ekonomiku daří, totálně rozvalit! Ano, to je prý přesný výraz – pro naprostou destrukci – rozval! Postupně ta tlupa rozvalí vše – školství, zdravotnictví, sociální správu! Jen právo a spravedlnost ne! Tu už rozvalili dříve… O to se Vašek postaral v létech svého vladaření! A Topolánek a Vesecká dokonali – „případ Čunek“, pro ty, kterým nefunguje paměť…

Až tihle odtáhnou – bude to smutný pohled! Už dnes mě mrazí. To když takový Kalousek upře do kamery starostlivý pohled a prohlásí, že mu jde: „o naší budoucnost…“! Jemu!!! Právě teď jsem zjistil, proč jsme nešli po třinácti miliardách, které nám nabízeli Švýcaři z našeho vytunelovaného hnědého uhlí! Víte, proč, jsme je nechtěli a nestáli o zalátání našeho děravého rozpočtu?? Inu – přichystaný na ten ranec byl Šťáva – kamarád a soused nejlepšího ministra financí z Bechyně!! Teď si o něj řekl! A Kalousek? Ten nám chystá další utahování – jak říkám, ti bolševici byli babráci! Lidumilové! Jak to tak po sobě čtu, tak si říkám: raději být komoušem než být homoušem!! Jo, když jsem u těch buzen – Moravec! Abych nezapomněl – Moravce a tu jeho sebranku „ nezávislých novinářů“, tu mi tam taky připište! Seznam se plní – to je dobře. Mít seznam! Ať na ně nezapomeneme – den zúčtování se blíží. Já se jdu rozklusat a můžeme – vyrazit!!

Budete se možná divit, ale mě osobně, tento stav naprosto uspokojuje, a naplňuje radostným očekáváním! Že jsem magor? Jistě! Protože vím, že tento proces utahování – bude mít někde konec a praskne to! A pak to bude alespoň stát za to!

Na závěr – deja vue: před dva dvaceti léty si na kobereček zval naše papaláše – emisar z Moskvy! Teď se vyměnili. Nahradil ho tak zvaný: „nuncius“ - hm, ti se umí titulovat – pedofilové! Je zde! Ve fialové komži z Vatikánu. Moskva nás stála majlant! Ty černé prdele budou dražší! Pokladna je totiž do sucha vytřená – právě splatili dávky Hadamczikovi, Štávovi nebo Hávovi a ještě přijde těch sto a sedmdesát miliard Kristu pánu a jsme… slušně řečeno – na mizině! „Po nás potopa!“ – tak se říkalo obdobným vládám v létech, kdy se ještě politici styděli – nebo jim hrozilo, že se budou zodpovídat… Po nich??!!

Takže – deja vue. Bylo! Bude!! Věřte – historie se opakuje! Nemůže být jinak! Jen už by to chtělo šetřit sametem – a raději spustit poctivý český husitský držkomlat!! A nešetřit nikoho!Bratři – nikoho!

Dobrou

EM á nek

Dokud mě nesmažou - čtete: www.emanmarecek.estranky.cz

 @