Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bábo, navštiv svého fakana…

 

Zajdi za ním a prober s ním život. Třeba se pak probere. Neříkej mu zcela nedemokraticky, koho má volit, a řekni mu, že ti je to vlastně jedno. Ty si( prý ) umřeš s klidným svědomím – nikomu si totiž nic neukradla, a co nakradl dědek, to si poctivě odseděl….

 

Dědku, i ty zajdi za tím svým spratkem, co ti vyhrožuje že za návštěvu budou prarodiče cálovat, a řekni mu, že ti je ukradený. A že těch pár šupů, co ti na závěr života zbylo, klidně prošustruješ s holkami U Šustrů. A že mu jen dáváš tímto na vědomí, že jsi ho vydědil a jestli za vámi bude dolézat a tahat z vás mergle, tak že ho ještě dokážeš přetáhnout holí. Taky mu můžeš říct, že s procesem Horákové nemáš nic společného – v tu dobu jsi přece makal poctivě na šachtě a snášel na hromadu, z které ten spratek( a vlastně už i jeho táta ), dnes klidně uždibuje a ještě si vyskakuje.

 

Tož staroušci, zajděte za nimi, nebo si na ně počkejte, až zhulení k vám dorazí, a s Issovou a Mádlem se do vás prudce naváží. Naučte se ještě zdvíhat prostředník, tomu oni rozumí. A na vaše konto, ať mlsně nečumí. Co asi pamatují, ti paplblíci, když stáli jsme my s klíči a vládli ještě bolševici – kde byli??? No ještě v pí…

 

Pak vzali jsme to od podlahy a naších peněz pozvali jsme vrahy. A borci privatizaci že spustí a banky že to zavatují a už to šustí. Lux luxoval a Klaus tomu šéfoval. Ježek a Kočárník - a do řiti šel váš podnik. Čuměli jsme na to jako z jara, když nových papalášů jely kolem fára. Noví a čistí jsou i dneska, však tunelovali všichni všechno, včetně“Téčka“. A Ičko korupci jistě nebránil, jak černá ruka v mé kešeni si zařádil…..

 

Kalousků tlama, ta byla už před dvaceti léty bankrotářům známa. John tepal nešvary té doby, a spolu s ním jela jeho lékařská lobby. Noví prý jsou a volit že je máte – tak na takovou radu, od mladých smradů, že zrovna vy čekáte??!!!

 

Ať ubalí si jointa – to bude téhle party asi pointa. Ten akné blb, co mi tu ty moudra radí, a zatím na barák mi už stříkají graffiti jeho kamarádi. Tohle není žádný liberálně debatní kroužek, věřit, že mají zlomek  IQ  tomu bych se vzpouzel.

 

Já v jejich věku bouchal ve fabrice a mojí kamoší v hutích přicházeli o plíce. Propotili jsme košil a budovali republiku a že jsme se z toho nezblbli? – no měli jsme kliku! Však práci jsme měli a bydlet bylo kde, a  na pivo jsme šel, a na pětku koukat nemusel. Bolševika nikdo neměl v lásce – však kapitalistu(?) to nechám na vás… viset na otázce!

 

Nevěřím že ti mladí snad jsou zlí, snad jen že jsou trošku pitomí. Já poslouchal svou mámu svou a svého dědu, a vypovídat o bídě a hladu, jako oni nedovedu. Jaký as svět to byl, když tuhle bídu umožnil?? Máma když k židovi šla, aby mu zimník odnesla a oni měli na polívku. Děda pak bušil na šachtě. Jako on tak naších celý klan, makal a všude byla krize a tenkrát ji nezahnala televize… Hlad a bída pak to se snadno tvoří třída. Zatneš pěst a ztuhnou ti líce a jdeš rozbít ty vymaštěné líce. Dnes fracek nosí poslední mody a kdysi jeho bědný děd  bos do fabriky chodil.

 

Bábo a dědku – vnuci už k vám míří, nenechejte se ukecat, byť byli čtyři. Vaše je volba, vaše je rozhodnutí, tak ať vás nikdo do rozhodnutí z nich nenutí…Z nás komouše a levých milce dělají, však o robotě víc než kecy neznají. My sice stáli fronty na banány, však nemuseli stát a o práci žebrat. Dělník jim smrdí – je dnes nadávkou. Však bez dělníků? Lidi z fabrik-ze  zemědělských družstev? – kde byli by? – co žrali by asi?

 

Proč? Ptám se těch mladých jak je možno: dvacet let uběhlo a komunisti nevymřeli – divné, že? Jsem asi hloupý, možná idiot, jak ale možné je, že zas je lid volí a z bankéřů a ekonomů jsou pouze voli. Kdo asi může za krach – bídu – hlad?? I po dvaceti létech komunard??!!! Do Vás to budou tlačit vaší mladí a jejich vyšinutí kamarádi.

 

Je mi fakt jedno, koho volíte. Už dříve jsme se ptal – z jakého asi slova vznikl volič( ? ) teď sice potřebný, však přeci hlupců král. Ať volíme jak chceme, vždy na to, tak nějak divně dojedeme. Tož poraďte mi mojí milí, proč do prdele – jsme stále v krizi???

 

Snad dnes už dost bylo mých nářků. Já nepustím k sobě tu chásku. Ať radu nechají si pro sebe, mě neukecali ani pionýři. Tak pojďme lidi, volme volů houfec, ať zase můžeme nadávat z plných plic. To my rádi a můžeme se přít pak s našimi šedivými kamarády.. Čtyři roky na cestě k prosperitě a ocitneme se zas u řitě. Tak už tolik let to zkoušíme a vždy to „těm pravým“ zbaštíme.

 

Tak letos? Třeba letos to už vyjde. Tak pojďme – volme hbitě!!

 

Dobrou

EM